• Egzamin ósmoklasisty 2024

      Drodzy Uczniowie, chociaż w tej chwili pewnie trudno to uwierzyć, najbliższe wydarzenia będą już wkrótce tylko wspomnieniem. Życzymy Wam zatem samych miłych wspomnień❤ Będzie dobrze!
    • 20 lat Polski w UE

      Telewizja TVN24 zrobiła nam bardzo miły prezent i na rocznicę naszego wstąpienie do UE przygotowała krótki filmik z cyklu "Przystanek EUROPA"... Tym razem to nasza piękna szkoła. Link do filmu poniżej.
      Czytaj więcej
    • Rekrutacja 24/25

      Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica na rok szkolny 2024/2025 odbywa się w formie elektronicznej. Rekrutacja do szkół podstawowych w tradycyjny sposób. Wszystkie pozostałe informacje znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA. 6 maja opublikowaliśmy listę dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy na rok 24/25.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • "Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze..."

            Jak na tradycję przystało, pod koniec listopada, zarówno w przedszkolu, jak i szkole, świętowaliśmy Andrzejki. Były wróżby, lanie wosku oraz zagadki. Nie zabrakło także radosnych pląsów. Mieliśmy wspaniałe kostiumy i ciekawe rekwizyty. Bawiliiśmy się w bardzo tajemniczej oprawie, na koniec okazało się, że... przyszłość nie ma już dla nas żadnych tajemnic!

          • Przedszkolakiem być to poważna sprawa!

            Jak co roku we wrześniu do naszego przedszkola dołączyły nowe koleżanki i koledzy, i to właśnie oni byli głównymi bohaterami wydarzenia, które miało miejsce 17 listopada w Mrowinie. Tego dnia w trzech młodszych grupach, a więc u PSZCZÓŁEK, BIEDRONEK i MOTYLI odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Oczywiście ze względu na pandemię miało ono nieco skromniejszy niż zwykle charakter, między innymi musieliśmy ograniczyć liczbę gości, którzy przybyli na uroczystość, a samą uroczystość podzielić na trzy tury, ale i tak było pięknie! Dzieciaki, jak na prawdziwych przedszkolaków przystało, spisały się na medal. Śpiewały, recytowały i złożyły uroczyste ślubowanie. Wreszcie, aby zadośćuczynić tradycji, Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania za pomocą wielkiego czerwonego ołówka. Nie obyło się również bez okolicznościowych upominków i podziękowań, które należą się wszystkim: samym przedszkolak

          • i... CIESZMY SIĘ WOLNOŚCIĄ dziś!

            W naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym celebrowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości na różne sposoby. Tak przedszkole, jak i szkoła zostały na tę okoliczność pięknie udekorowane. W przygotowanie wystroju okien, gazetek, wystaw aktywnie włączyły się dzieci. Był koncert pieśni patriotycznych (to w Mrowinie) i kreatywna patriotyczna lekcja (to z kolei na Przybrodzkiej), którą pięknie otworzyła Franciszka wierszem Wisławy Szymborskiej. Śpiewaliśmy, graliśmy, kolorowaliśmy. 3a zdążyła nawet upiec rogale marcińskie, które są nieodłącznym atrybutem świętowania w Wielkopolsce. W przeddzień rocznicy, o 11.11. wszyscy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Cieszymy się, że za pomocą Internetu w obchodach brali udział także uczniowie, którzy przebywali akurat na kwarantannie. W takim czasie pojęcie WOLNOŚCI nabiera nowego wymiaru, a więc cieszmy się naszą wolnością

          • Pamiętajmy o historii!

            "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” Józef Piłsudski
            Staramy się pamiętać. Zarówno na co dzień, między innymi kiedy pielęgnujemy mogiły bohaterów poległych w walce o wolność, jak i od święta, biorąc udział w różnych wydarzeniach rocznicowych: 11 listopada w odzyskania niepodległości, 27 grudnia na pamiątkę wybuchu Powstania Wielkopolskiego czy w sierpniowych obchodach poświęconych Bitwie Warszawskiej.

          • Do hymnu!

            Nieważne przedszkolak czy uczeń. Nieważne w jakich okolicznościach: na wspólnym apelu, w klasie, na zdalnych zajęciach. 10 listopada o 11.11. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wszyscy i wszędzie śpiewamy hymn, bo przecież Polska jest jedna. Pamiętajmy o tym każdego dnia, nie tylko od święta.

          • "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat."

            Czy uczniowie też lubią bajki? Ależ oczywiście! Zresztą nie tylko uczniowie, również nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Nic dziwnego, że 5 listopada na Przybrodzkiej my także obchodziliśmy urodziny mistrza bajek, Walta Disneya. Niektórzy zaczęli świętować nawet wcześniej, już w czwartek zasiadając w bibliotece przy stole pełnym bajkowych puzzli. W piątek z kolei były konkursy i zabawy, prezentacja strojów na czerwonym dywanie i słodki koszyczek Pani Anity, który sprawiał cuda i przekonywał do wizyty w skarbnicy książek nawet najbardziej opornych czytelników. Ogromną popularnością cieszyła się gazetka ścienna z bajkami retro, pamiętającymi jeszcze czasy naszych dziadków i rodziców, która na tę okoliczność pojawiła się obok świetlicy. Wielu uczniów stwierdziło zgodnie, że szybciej napisałoby trudną kartkówkę z matematyki, niż odgadło takie tytuły, jak Miś Colargol, Maurycy i Hawranek

          • "Chcecie bajki? Oto bajka..."

            Dziś W PRZEDSZKOLU W MROWINIE można było się poczuć jak w prawdziwej BAJKOWEJ KRAINIE! W roli głównej wystąpiły księżniczki, królowie, dobre wróżki, elfy, przecudne zwierzaki oraz... wiedźmy. Nie zabrakło też służb mundurowych (rycerze, suerbohaterowie i szeryf rodem z Dzikiego Zachodu!), które skutecznie zadbały o spokój w czasie naszego bajkowego ambarasu. Opowiadaliśmy o swoich ulubionych postaciach z bajek, rozwiązywaliśmy zagadki, odgrywaliśmy różne scenki, a na koniec zagościa muzyka, taka bajkowa oczywiście, jak na 5 listopada, czyli rocznicę urodzin Walta Disneya, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przystało.

          • ALBIKI na dobrym kursie. POMÓŻMY IM osiągnąć cel!

            Z przyjemnością informujemy, że nasze Świetlicowe Koło Naukowe "Albiki" już w pierwszym etapie najnowszej edycji projektu "Być jak Ignacy" razem z 19 innymi kołami naukowymi zostało wytypowane do NAGRODY PUBLICZNOSCI. Teraz młodzi naukowcy potrzebują naszej pomocy.

            Wystarczy kliknąć w zdjęcie, które znajdziecie tutaj: ALBIKI, a potem je polubić. Głosowanie trwa do 12 listopada.

          • Świetny występ naszej reprezentacji na zawodach tenisa stołowego

            Najpierw pięknie zagrali w Drużynowych Mistrzostwach Gminy Rokietnica w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się 21 października na sali gimnastycznej naszej szkoły, pokonując kolegów i koleżanki z Rokietnicy i Napachania. W ten sposób awansowali do Mistrzostw Powiatu Poznańskiego, a następnie potwierdzili mistrzowską formę podczas powiatowych turniejów rozgrywanych 26 i 28 października w Pecnej.

          • Kolory jesieni

            "Lecą liście z drzewa różnokolorowe, te są żółto – złote, a tamte – brązowe" pisała niegdyś Zofia Dąbrowska, a dziś nasze przedszkolaki wybrały się na jesienny spacer, podczas którego uskuteczniały zabawę w liściach. Ależ to była kolorowa frajda! Polecamy wszystkim, niezależnie od wieku.

          • Uczniem być to poważna sprawa!

            14 października to data niezwykle ważna dla każdej polskiej szkoły, ponieważ wtedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nic dziwnego, że właśnie w takim wyjątkowym dniu mamy tradycję oficjalnego przyjmowania pierwszoklasistów w poczet uczniów. Nie inaczej było w tym roku. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie w obecności rodziców i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pan Dyrektor dokonał pasowania za pomocą specjalnego, ozdobnego ołówka, a pani Dyrektor wręczyła okolicznościowe dyplomy i upominki. Po pasowaniu pierwszaki musiały wkupić się do społeczności szkolnej i zaprezentować przygotowaną piosenkę. Ponieważ wywiązały się z zadania śpiewająco, to po uroczystości wraz z wychowawcami i rodzicami udały się do swoich sal na poczęstunek. Wszystkim piędziesięciu czterem nowym uczniom oraz ich wychowawczyni

          • Z cyklu: Wycieczki klasowe 7a W ŁYSYM MŁYNIE

            Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn" w Biedrusku to stary zrekonstruowany drewniany młyn wodny, który pochodzi z XV wieku. Odtowrzony tradycyjną metodą, bez użycia gwoździ, z zewnątrz przypomina skansen, tymczasem w środku kryje różne niespodzianki, m.in. nowoczesny sprzęt do przeprowadzania zajęć. Warto podkreślić, że jest to również bardzo malownicze miejsce, które skłania do spacerów. Tam właśnie 29 września na zajęcia edukacyjne poświęcone "Roli wody w przyrodzie" wybrała się klasa 7a.

          • O jesiennej przyrodzie w Przybrodzie...

            Pamiętacie wiersz Marii Konopnickiej: "Jesienią, jesienią sady się rumienią. Czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią"? W ostatni wtorek, 12 października, nasze przedszkolaki miały okazję sprawdzić jego aktualność. Wybrały się do gościnnej Przybrody, a tam odwiedziły sad pełen pięknych czerwonych owoców. Ponadto Pracownicy Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego zdradzili małym przyrodnikom tajniki hodowli zwierząt gospodarskich oraz przechowywania zboża. Dziękujemy za miłe przyjęcie i już zastanawiamy pod jakim pretekstem znów Przybrodę odwiedzić. Może zimą z wierszem Hanny Zdzitowieckiej "Biały sad?"

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            W tym szczególnym dniu dziękujęmy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty za ogromne poświęcenie i ciężką pracę. Wasze zaangażowanie, które otwiera drzwi kolejnym pokoleniom w przyszłość czyni ich życie lepszym dając siłę do walki i narzędzia do pokonania codziennych trudności.

            Wam drodzy Uczniowie i Rodzice z okazji wspólnego świeta życzymy wiary w sens naszej pracy i cierpliwości w oczekiwaniu jej efektów.

          • Tadaam! W planszówki gram!

            Z okazji Dnia Gier Planszowych, który przypada 10 października, nasze przedszkolaki urządziły prawdziwe planszówkogranie! Szachy, chińczyk, twister, doubble: czegóż tam nie było! Mimo rywalizacji, która wpisana jest w logikę większości gier rozgrywki odbywały się w radosnej i przyjaznej atmosferze fair play. Wniosek? Zawsze jest pora na planszówki. Sięgajmy po nie nie tylko od święta!

          • Z cyklu: Klasowe integracje 2021/2022 4a

            8 października klasa 4a spotkała się z wychowawczynią oraz swoimi rodzicami przy ognisku w Mrowinie. Pogoda dopisała, chociaż w powietrzu czuć było już jesienny chłód. Na to jednak znalazła się się rada: gorące pieczone kiełbaski i ziemniaczki, herbata oraz pyszne ciasto. Gwarne i radosne spotkanie przeciągnęło się do późna.

          • Z wizytą w bibliotece...

            'Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!' mawiała Ania z Zielonego Wzgórza i trudno się z nią nie zgodzić, zwłaszcza, odkąd w 2008 roku to właśnie październik został ustanowiony Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Na tę okoliczność Pani Anita zaproponowała nam różne okołoksiążkowe projekty (Jesienne drzewo czytelnicze, konkurs na szkolny Ex libris), a tymczasem przypominamy, co się działo w naszej bibliotece do tej pory, a więc: wizyty przedszkolaków i pierwszaków, Dzień Kropki, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz doroczny konkurs znajomości zagadkowych książek Martina Widmarka.

    • WSPÓŁPRACUJEMY

      • Gmina Rokietnica
      • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
      • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
      • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
      • ROS w Rokietnicy
      • Biblioteka w Rokietnicy
      • Zespół Szkół w Rokietnicy
      • Early Stage
    • Odwiedź koniecznie

                          

    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 20.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasi Goście

      liczba odwiedzin: 1181213